Impregnacja terakoty, cegły

impregnat do terakoty
Terakota i cegła to porowate materiały, które warto zabezpieczyć przed czynnikami niszczącymi, takimi jak: woda, oleje i inne zanieczyszczenia. Warto pamiętać, że przed zabezpieczeniem powierzchni, należy oczyścić ją ze wszelkich zabrudzeń środki do czyszczenia znajdziesz w dziale (Zmywacze). Po oczyszczeniu danej powierzchni konieczna jest jej impregnacja, dzięki której płytki staną się wodo- i olejoszczelne. 
 
Do wyboru mamy 2 rodzaje impregnacji: 
 
1) Jeżeli nie chcemy w żaden sposób ingerować w wygląd powierzchni, a jedynie zabezpieczyć ją przed czynnikami niszczącymi – należy zastosować ProtectGuard (informacje o produkcie). 

Powyżej prezentujemy zastosowanie produktu ProtectGuard. Impregnowana powierzchnia nie uległa zmianie, jest paroprzepuszczalna, a krople wody nie przedostają się w głąb powierzchni.
 
2) Jeśli chcemy zmienić lub wydobyć barwę – należy użyć preparatu z serii Wet Look, czyli mokry wygląd, który wydobędzie kolorystykę, jednocześnie zabezpieczając ją przed wodą, olejami i innymi zabrudzeniami. Możliwe do uzyskania są efekty – półpołysk oraz mat. (informacje o produkcie:mat lub pół-połysk)

Zdjęcie przedstawia różnice pomiędzy zastosowaniem  ProtectGuard WL (pół-połysk) a brakiem zabezpieczenia. Preparat ten zwiększa komfort użytkowania, a także idealnie sprawdza się na glinianych powierzchniach (terakota, cegła). 

Film prezentuje impregnacje cegły oraz właściwości impregnatów ( ProtectGuard Niewidoczny oraz ProtectGuard WL Pół-połysk)

Nasze impregnaty stosują najlepsi producenci

Wybierz produkt najbardziej Ci odpowiadający, dzięki któremu Twoja powierzchnia będzie wyglądała jak nowa przez wiele lat.