Jak dobrać impregnat do powierzchni

Jak dobrać odpowiedni impregnat do powierzchni ?
Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, impregnując daną powierzchnię to dobranie do niej odpowiedniego impregnatu. Na naszym rynku dostępne są środki „do kamienia", lecz jest to zbyt ogólne pojęcie (każdy kamień lub inny materiał ma inną porowatość) i zastosowanie takich środków nie zapewni powierzchni odpowiedniej ochrony. 
 
 
Poniżej przedstawiamy podstawową tabelę dopasowań
Jak widać na przykładzie gnejsu - każdy impregnat do niego pasuje, lecz najlepsze właściwości ochronne uzyska po zastosowaniu ProtectGuard MG. 
 
 
Przed czym chcemy zabezpieczyć powierzchnie ?
Impregnaty pełnią różną role - jedne zabezpieczają tylko przed wodą, mrozem, promieniami UV i zanieczyszczeniami atmosferycznymi (np. ImperGuard). Inne, bardziej zaawansowane technologicznie, (jak np. ProtectGuard), chronią przed wodą, mrozem, olejem, gumami do żucia, a nawet przed skutkami wandalizmu (graffiti), dlatego należy sobie zadać pytanie: na co może być narażona nasza powierzchnia?
 
Jaki efekt wybrać ?
Poza ochroną, jaką powinien zapewniać każdy impregnat, ważnym jest również wygląd zaimpregnowanej powierzchni.
  • Niewidoczne zabezpieczenie - nie zmienia w wyglądu powierzchni
  • Efekt mokry (WF) - podkreśla oryginalny kolor powierzchni impregnowanej ( występuje w wersji:półpołysku lub matowej

I tutaj należy się zastanowić, jaki efekt powierzchni chcemy uzyskać, gdyż np. ceglana ściana pomalowana półpołyskiem może odbijać zbyt dużo światła i efekt może nie być zadowalający, dlatego w tym przypadku należy zastosować ochronę matową lub niewidoczną.